Uitstel van nieuwe Bibliotheekwet tot 2015 betekent uitstel van aanschaf van digitale content.
De nieuwe Bibliotheekwet wordt later ingevoerd dan aanvankelijk werd aangenomen. Uit de nieuwe Rijksbegroting blijkt dat de bibliotheekwet uiterlijk in 2015 wordt ingevoerd. Voor die tijd komt er geen geld vrij uit het gemeentefonds voor de aanschaf van ebooks en andere digitale content door openbare bibliotheken.
De Vereniging Openbare Bibliotheken (VOB) vindt deze vertraging onaanvaardbaar. Volgens de VOB is digitale content onmisbaar voor de toekomst van de bibliotheek. Het is "om de klanten van bibliotheken te verrassen met goede digitale services", aldus de VOB.
De brancheorganisatie bekijkt nu de mogelijkheden voor zelfstandige inkoop door bibliotheken. Voor de komende jaren moeten de bibliotheken nu hun eigen plannen gaan maken op het gebied van ebooks en digitale content.
(Foto van Geir Halvorsen)
Reacties